środa, 31 lipca 2013


   Autor: Izabela Bartkowiak

                                                              
 
 Biustonosz w ciąży.

  Jako, że bardzo widoczny staje się panujący nam wyż demograficzny, postanowiłam słów kilka skierować do przyszłych mam. Ogólnie wiadomo, że wrogiem dla naszego biustu jest grawitacja, która nieubłaganie stara się wyciągać nasze piersi ku ziemi.  W czasie ciąży, kiedy to biust zaczyna radykalnie zmieniać swój rozmiar, a co za tym idzie i ciężar, tym bardziej warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego biustonosza, który w skuteczny sposób  pomoże nam przechytrzyć działanie przyciągania ziemskiego. Niektóre z pań cieszą się bardzo z powiększającego się rozmiaru swojego biustu w okresie ciąży. By móc jak najdłużej cieszyć się widokiem jędrnych piersi po okresie ciąży, już w pierwszych miesiącach jej trwania  musimy mieć dobrze dobrany biustonosz. 

Oto kilka rad, którymi przyszłe mamy powinny się kierować przy jego doborze:

Dobierając biustonosz w ciąży zawsze zapinamy go na wewnętrzną, najciaśniejszą haftkę. W miarę rozwoju ciąży i powiększania się obwodu pod biustem mamy możliwość poszerzania obwodu biustonosza. Można dokupić sobie tzw. przedłużkę, która dodatkowo daje możliwość poszerzenia obwodu biustonosza o kilka rzędów oczek, a tym samym pozwala maksymalnie przedłużyć okres używalności biustonosza w okresie ciąży. 


   Nie bez znaczenia jest również konstrukcja miseczek biustonosza w okresie ciąży. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno biustonosza softowego (całkiem miękkiego) lub semi softowego ( pół miękki – od dołu lekko usztywniany unoszący piersi, a góra wykończona miękką koronką).Najlepiej by był wykonany z materiału lekko ciągnącego się, który do pewnego momentu pozwoli, by miseczki biustonosza rosły wraz z naszym biustem. Ogólnie w okresie ciąży, kiedy to nasz biust szybko zmienia swój rozmiar należy co najmniej 2  razy wymienić biustonosz, a konkretnie jego  rozmiar. Zbliża się okres porodu i wtedy będzie nam potrzebny biustonosz do karmienia tzw. karmnik. Czym on się różni od zwykłego biustonosza? 
Otóż przede wszystkim jego miseczki odpinane są na tzw. Quick – Clicki, które pozwalają na ściągnięcie miseczki jedną ręką. Wewnętrzna część miseczek biustonosza do karmienia wyściełana jest bawełną lub innym miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem posiadającym właściwości antybakteryjne. Najlepiej jest, by zaraz po porodzie użyć zwykłego bawełnianego biustonosza do  karmienia  bez fiszbin, natomiast dopiero po unormowaniu laktacji - mniej więcej po 3-4 tygodniach od porodu można zakupić fiszbinowy biustonosz do karmienia. Dobrze dobrany biustonosz z odpowiednio uformowaną miseczką i fiszbiną okalającą dokładnie całą pierś nie ma prawa zrobić nam żadnej krzywdy. Ponadto pragnę wspomnieć, że fiszbiny używane do produkcji biustonoszy do karmienia mają zupełnie inną grubość i twardość niż fiszbiny przy zwykłych biustonoszach. Przy wyborze biustonosza do karmienia należy wziąć pod uwagę, by oprócz piersi  w miseczkach zmieściły się dodatkowo wkładki laktacyjne. 

  Drogie Mamy, proszę Was zatem, byście zarówno w ciąży jak i w radosnym okresie zadowolenia z narodzin swoich potomków pamiętały również o sobie i o swoim biuście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz